RANKING STERNIKÓW 2017 - regaty ilawa pl

REGATY
biuro@gregortour.pl
Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

RANKING STERNIKÓW 2017

Żeglarski Puchar Jezioraka 2017
Klasy które zostały objęte rankingiem w 2017 roku to klasy  T1, T2, T3,  oraz klasyfikacja generalna poszczególnych regat zaliczanych do Żeglarskiego Pucharu Jezioraka 2017
WARUNKIEM UCZESTNICTWA W KLASYFIKACJI JEST UDZIAŁ W CO NAJMNIEJ 2 z 4 REGAT ZALICZANYCH DO RANKINGU
1.PUNKTACJA - za zajęcie ostatniego miejsca 1 pkt , za przedostatniego 2 pkt itd. aż do 1 miejsca, za niewystartowanie w regatach 0 pkt (DNS). Po każdych regatach  punkty są sumowane i im więcej punktów tym lepsze miejsce w rankingu. 1 start w regatach - 10pkt (Każdy ze sterników otrzymuje 10 dodatkowych punktów za udział w regatach co oznacza, że sternik który wystartuje we wszystkich regatach zaliczanych do rankingu otrzyma dodatkowo 50 punktów za udział. Do rankingu są zaliczani sternicy, którzy ukończyli min 1 bieg w danych regatach.
2. PUNKTY PREMIOWE - sternik który zajął miejsce 1-10 premiowany jest dodatkowymi punktami premiowymi:
I Miejsce - 10 pkt
II Miejsce - 9pkt
III Miejsce - 8 pkt
ITD.... aż do mc 10
Za start w regatach - 10 pkt każdy uczestnik.
3. REMISY - w przypadku gdy dwóch lub więcej sterników otrzyma tę sama liczbę punktów o lepszej pozycji decyduje większa ilość startów w regatach,  jeżeli w dalszym ciągu jest remis to odrzucana jest najmniejsza liczba punktów która otrzymał sternik i ponownie sumowana, aż do rozstrzygnięcia i im więcej punktów po odrzuceniu zostanie tym wyższa pozycja w rankingu. Jeżeli nie daje to rozstrzygnięcia odrzuca się regaty w których startowało najmniej     jachtów, w przypadku gdy we wszystkich regatach była ta sama liczba jachtów brane są pod uwagę wszystkie biegi ze wszystkich regat i wygrywa jacht      który miał więcej wyższych miejsc. Jeżeli w dalszym ciągu nie ma rozstrzygnięcia stosowana jest taka sama zasada lecz w klasyfikacji Generalnej.  W  przypadku braku rozstrzygnięcia miejsce traktowane jest ex aequo. UWAGA w                                                                                                                          przypadku remisów nie jest brana pod uwagę liczba punktów 0 czyli za                                                                                                                           nie wystartowanie w regatach (DNS).
                                                                                                                          4. STERNIK- Jest to osoba która na zgłoszeniu do regat wpisała się jako sternik jachtu.
                                                                                                                          Sternik który nie ukończył żadnego wyścigu w danych regatach nie jest                                                                                                                           w nich klasyfikowany w rankingu sterników.
RANKING STERNIKÓW ŻEGLARSKIEGO PUCHARU JEZIORAKA 2017
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego