Żeglarski Puchar Jezioraka 2018 ! - regaty ilawa pl

regaty.ilawa.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Żeglarski Puchar Jezioraka 2018
         Żeglarski Puchar Jezioraka to amatorska liga żeglarska która na jeziorze Jeziorak jest organizowana od 2010 roku. Pomysłodawcą i głównym organizatorem cyklu regat jest Biuro Turystyki i Sportu GREGOR TOUR w Iławie - Grzegorz Jurczak
W 2018 roku regaty eliminacyjce cyklu to:
Regaty o Puchar Wójta Gminy Iława
Regaty Charytatywne Żeglarze Wspólnie Przeciw Białaczce o Puchar Dyrektora ICSTiR
Błękitna Wstęga Jezioraka
Jesienne regaty Jacht Klubu Vega w Kwidzynie
Po raz pierwszy finał ŻPJ zostanie rozegrany na jachtach klasy OMEGA. Dwóch najlepszych sterników rankingu w każdej z czterech klas zmierzy się w regatach w formule Match Racing.
W tym sezonie zwycięzca ŻPJ, który zostanie wyłoniony podczas finałów cyklu w dniu 8 września 2018 bedzie miał prawo reprezentowania naszej ligi w Ogólnopolskich Regatach o Puchar Prezesa PZŻ w kwietniu 2019.

Regulamin Rankingu
STERNIK- Jest to osoba która na zgłoszeniu do regat wpisała się jako sternik danego jachtu. Sternik aby być liczony w rankingu powinien startowac w jednej klasie. Aby byś liczonym w rankingu należy w sezonie 2018 wystartować w co najmniej TRZECH imprezach zaliczanych do rankingu.
1.PUNKTACJA - za zajęcie ostatniego miejsca 1 pkt , za przedostatniego 2 pkt itd. aż do 1 miejsca, za niewystartowanie w regatach 0 pkt (DNS) za start w regatach 10 pkt. Po każdych regatach punkty są sumowane i im więcej punktów tym lepsze miejsce w rankingu.
2. PUNKTY PREMIOWE - sternik który zajął miejsce 1-5 nagradzany jest dodatkowymi punktami premiowymi:
I miejsce – 5 pkt
II miejsce – 4 pkt
III miejsce – 3 pkt
IV miejsce – 2 pkt
V miejsce – 1 pkt
Punkty Premiowe są dodawane do punktów za zajęte miejsce, które uwzględnia tabela punktowa.
3. REMISY - w przypadku gdy dwóch lub więcej sterników otrzyma tę sama liczbę punktów odrzucana jest najmniejsza liczba punktów która otrzymał sternik i ponownie sumowana, aż do rozstrzygnięcia i im więcej punktów po odrzuceniu zostanie tym wyższa pozycja w rankingu. Jeżeli nie daje to rozstrzygnięcia odrzuca się regaty w których startowało najmniej jachtów, w przypadku gdy we wszystkich regatach była ta sama liczba jachtów brane są pod uwagę wszystkie biegi ze wszystkich regat i wygrywa jacht który miał więcej wyższych miejsc. Jeżeli w dalszym ciągu nie ma rozstrzygnięcia stosowana jest taka sama zasada lecz w klasyfikacji generalnej. W przypadku braku rozstrzygnięcia miejsce traktowane jest ex aequo. UWAGA w przypadku remisów nie jest brana pod uwagę liczba punktów 0 czyli za nie wystartowanie w regatach (DNS).

 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego